Program pro školy

Vánoce

Kreativní programy pro MŠ a ZŠ

V programech Hravá dílnička si děti pod vedením lektora vyrobí kvalitní dárek, který si odnášejí domů. Je zde možné načerpat i mnoho inspirativních vánočních nápadů.

Časová náročnost programu je zhruba 45 – 60 minut.

Programy je v adventu možné absolvovat pouze včetně prohlídky muzea.

Muzeum je možné navštívit i bez účasti na kreativních programech.

Témata Hravých dílniček

  • Zdobení skleněné ozdoby skleněnými posypy (součástí výrobku je papírová krabička pro každou ozdobu)
  • 3D anděl za okno (ozdoba na postavení, výška korpusu anděla 22cm, různé typy papíru, proutí, polystyren, glitry, balený je v celofánovém sáčku)
  • Kokosový vánoční stromeček (ozdoba na postavení, výška korpusu stromečku asi 25cm, barevný kokos, glitry, balený je v celofánovém sáčku)
  • Papírová hvězda (trojrozměrný papírový závěs s výřezy a ozdobnou stužkou, ozdoba je skládací, je možné ji dobře převážet)

Cena kreativního programu Hravá dílnička včetně prohlídky muzea je 190 Kč.

 Možnost nákupu speciálního dárku

Skleněné vánoční ozdoby se jmény – připravíme pro vás vánoční ozdobu se jménem dítěte, samozřejmostí je samostatná krabička pro každý kus. Vzhledem k pracnosti a individuálnosti výrobku je nutné objednávat tento dárek předem. Cena jedné ozdoby je Kč 160,-.

Jaro – podzim

Vzdělávací programy

Zatímco o vánocích nabízíme kreativní programy, ze kterých si účastníci odnášejí vlastnoručně vyrobené dárky domů, pak pro období jaro – podzim nabízíme programy vzdělávací, které přizpůsobujeme věku účastníků – od mateřských a základních škol až po teambuldingové aktivity dospělých.

Programy jsou založené na týmové spolupráci, mají teoretickou i praktickou část, podporují aktivitu a tvořivost účastníků.

Časová náročnost programů je zhruba 90 minut.

Cena programu zahrnuje jeho pedagogické vedení, pomůcky i veškeré použité materiály. Pedagogický dozor má účast zdarma.

Cena programu:

17 dětí a více Kč 190,- na žáka

do 16 dětí (včetně) Kč 3000,- za skupinu

Programy je možné objednávat i bez prohlídky Muzea betlémů.

Vzhledem k tomu, že velká část programů se odehrává ve venkovním areálu muzea, doporučujeme zvážit vhodnou obuv.

Po absolvování programu mohou účastníci využít drobného občerstvení v kavárně U betléma, která je součástí areálu (zmrzlina, čaj, nealko nápoje, koláče, zákusky). Návštěvu kavárny je třeba předem objednat.

Pro odpočinek je v areálu volně přístupná hra v kuželky.      

Programy i případné občerstvení je třeba předem objednat.

VČELÍ HRÁTKY – vhodné pro mateřské školy

Formou her se děti dozví mnoho zajímavého o životě včel, o tom, čím jsou včely lidem prospěšné, co se od nich můžeme naučit, jaké existují včelí produkty a k čemu se používají, nebo jaké známe podoby včelího úlu. Všichni také ochutnají med přímo od karlštejnských včel.

VČELY A BRTNÍCI – vhodné pro základní školy

Projekt seznamuje žáky s důležitostí včelaření pro přírodu a celý ekosystém, vysvětluje také důležitost člověka pro včelí společenství. Žáci se dozvídají o původu včel, jejich rozšíření na Zemi, druzích včel, o složení včelstev, nebo o historii včelaření za vlády Karla IV. Poznatky žáci získávají formou skupinové práce, práce s textem i soutěžením. Pracují s reálnými včelařskými pomůckami, nahlédnou do včelího úlu a po závěrečné ochutnávce medu budou pasováni na brtníky.

PŘÍBĚHY, KTERÉ VYPRÁVÍ HRAD – přizpůsobujeme věku účastníků

My vyprávíme, vy prožíváte – příběhy, které prožívali lidé ve středověku na hradě i v podhradí. Účastníci si vyzkoušejí stavbu z dobových materiálů, nebo náročnost práce při hloubení hradní studny. Vše je proloženo herními prvky, praktickými ukázkami i prací s pracovními listy. Na závěr si celý tým vyzkouší obtíže při dobývání hradu. Speciálně tento program je hodně akční, a je proto dobré zvolit vhodnou sportovní obuv.