Alena Lísalová se narodila roku 1950 v Aši a odjakživa ráda zkouší nové techniky. Pracovat s perníkem začala jako mnoho jiných drobnými ozdobičkami na vánoční stromek nebo malými betlémky, ale její zvídavost ji hnala dál. Dnes jsou její specialitou rozsáhlé stavební celky, které vytváří z perníku.
Nejčastěji tvoří české památkové objekty – např. hrad Loket, náměstí v Chebu i se slavným Špalíčkem, Staré náměstí v Sokolově i s kostelem a kašnou a jiné. Pro svou výstavu v Muzeu betlémů vytvořila model hradu Karlštejna včetně jeho podhradí, který měřil téměř 2 metry na délku a 1 metr na výšku. Do podhradí stylově připojila betlémskou scénu. Konkrétně výroba Karlštejna jí trvala 3 měsíce a spotřebovala na něj 10kg těsta.
Celé práci ovšem u paní Lísalové předchází důkladná příprava, kdy studuje fotografie, vystřihuje si papírové modely, aby poznala památku ze všech stran a aby každý detail odpovídal reálné předloze. Její největší odměnou je, když je perníková stavba, město, či náměstí natolik autentické, že lidé, kteří si ho prohlížejí, památku okamžitě poznávají. Z takových vydařených projektů má největší radost.